Dlaczego warto używać karty kryptograficznej?

Karty kryptograficzne z czasem na pewno zastąpią tradycyjne klucze. Ma to związek z tym, że mają bardzo dużo zalet. Bez wątpienia przewyższają one inne rozwiązania i zabezpieczenia drzwi. Dlaczego, więc warto używać karty kryptograficznej?

Trudno ją zgubić

Karta kryptograficzna na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła karta do bankomatu lub karta lojalnościowa. Mieści się, więc w kieszonkach, które znajdą się w portfelach i organizerach. To bardzo bezpieczne miejsce na klucz. Zazwyczaj wychodząc z mieszkania trzeba pilnować trzech rzeczy: telefonu, kluczy i portfela. Wkładając klucz do portfela zmniejszamy ilość punktów zapalnych, nad którymi trzeba czuwać.


Trudny do skopiowania

Jak pewnie wiesz, zwykły klucz łatwo podrobić. Jeśli wierzyć filmom, to wystarczy odcisnąć klucz w mydle a później zrobić odlew. Klucz można też w kilka minut dorobić w zakładzie, który znajduje się w prawie każdej galerii handlowej. Karta kryptograficzna jest dużo trudniejsza do podrobienia. Zajmuje to dużo więcej czasu, wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. W związku z tym klucz na karcie jest bezpieczniejszy. Im jest on dłuższy (czyli klucz jest zakodowany na większej ilości znaków) tym jest bardziej bezpieczny.